THE BEAT

DEL 13-23 OCT 2022

FESTIVAL DE DANSA EN ESPAIS URBANS I
NO CONVENCIONALS

DIJOUS 13 OCTUBRE

RESIDÈNCIA ARTÍSTICA VIRTUAL

INMOVIMENT

´¿Y AHORA?´ (ESTRENA)

La Basal un projecte de Sergio R. Suárez

12.00 h > Rent Space

Entrades

Sergio R. Suárez

MOSTRA OBERTA

TALLER DE CREACIÓ

´SCALES´

Fic EBC Danza

13.30 h > EBC Danza

Entrada lliure

Fic EBC Danza

EXPERIÈNCIA COREOGRÁFICA

PREJUDICI EN LA CREACIÓ

´TODOS SABEN LO QUE ESTÁ PASANDO´ (ESTRENA)

Paula Serrano

20.00 h > Sala Russafa

Entrades

Paula Serrano

DIVENDRES 14 OCTUBRE

Experiència Interdisciplinar

Acció-reacció, espai-temps

´VOMBING´ (ESTRENA)

Parets + Club Mutante

19.00 h – 20.00 h > La Mutant

Entrades

Parets + club Mutante

DISSABTE 15 OCTUBRE

Taller Itinerant

Renaixement i mort

´NIU- COM CONSTRUIR LA CASA DEL FUTUR´

Hort-Art

10.00 h > Parc Central

Participa

Hort-Art

Joves Creadors

A l’uníson

´CORASHE´ (ESTRENA)

Raquel Castelló & Fernando Cencillo

12.00 h > Nau 3-Parc Central

Entrades

Raquel Castelló & Fernando Cencillo

Joves Creadors

El goig de ballar

´BUENAVENTURA´

Gerard Collins

12.00 h > Nau 3-Parc Central

Entrades

Gerard Collins

Taller Itinerant

Renaixement i mort

´NIU- COM CONSTRUIR LA CASA DEL FUTUR´

Hort-Art

12.30 h > Parc Central

Participa

Hort-Art

Experiència Coreogràfica

El pols comú

´U´

Élida Dorta & Javier Arozen

17.00 h > Plaça de San Valero

Entrada lliure

Elida Dorta & Javier Arozen

Performance Sonora

Geometría i repetició

´UMBRÁFONO´ (ESTRENA)

Enrique del Castillo

18.00 h > C/ Puerto Rico 51

Entrades

Enrique del Castillo

Experiència Coreogràfica+Conversa

Pulsació sanguínia de la creació

´EXTRACTE DE PÈLS DE COLOM´

eLeCeDe

19.00 h > Sporting Club Russafa

Entrades

eLeCeDe

Experiència Coreogràfica

Prejudici en la creació

´TODOS SABEN LO QUE ESTÁ PASANDO´

Paula Serrano

20.00 h > Sala Russafa

Entrades

Paula Serrano

DIUMENGE 16 OCTUBRE

Experiència Coreogràfica

El pols elèctric en comunitat

´SONETO 22´ (ESTRENA)

La Taronja Escènica

13.00 h > Ramclub en La Rambleta

Entrades

La taronja Escènica

Experiència Coreogràfica+Conversa

Simultaneïtat i connexió

´DISPOSITIVO PARA SECUENCIAS EDITABLES´ (ESTRENA)

Elton Luis Medang + Julia Zac

17.30 h > La Cambra en La Rambleta

Entrades

Elton Luis Mendang + Zac

Experiència Coreogràfica

Ballar; l’invisible

´INDICO´

Daniel Abreu

18.30 h > Exterior La Rambleta

Entrada lliure

Daniel Abreu

Experiència Coreogràfica

Prejudici en la creació

´TODOS SABEN LO QUE ESTÁ PASANDO´

Paula Serrano

20.00 h > Sala Russafa

Entrades

Paula Serrano

DIMARTS 18 OCTUBRE

Taller Experimental

Dansa, astrologia i misticisme

´LA DANZA COMO PUERTA AL TRANCE´

Sybaila Astrodanza

10.00 h > Espai La Granja

Participa

Sybaila Astrodanza

DIMECRES 19 OCTUBRE

Classe Magistral

L’expressió a través de la música

´FREESTYLE´

Afri K

10.00 h > Espai La Granja

Participa

Afri K

DIJOUS 20 OCTUBRE

Experiència Coreogràfica+Conversa

La paraula, l’acció i l’espai

´PARCE´ (ESTRENA)

Edu Migro & Sebastian Rowinsky

10.30 h > Facultat de Ciències Socials

Entrada lliure

Edu Migro & Seabastian Rowinsky

Taula Rodona i Col·loqui

´The Beat´

Edu Comelles /Oriol Rosell / Sandra Gómez/ Isabela Alfaro

12.30 h > Facultat de Psicología

Participa

The Beat

Experiència Coreogràfica

L’enyorança i soledat

´MEOHADIM´

Jacob Gomez

13.15 h > Facultat de Psicología

Entrada lliure

Jacob Gómez

DIVENDRES 21 OCTUBRE

Classe Magistral

Michelle Rizzo

´The Beat´

15.00 h > Espai La Granja

Entrades

CLASSE MAGISTRAL

Certamen Circuito Bucles & Carme’n’Dansa

Colectivo Banquet / EnÁmbar Danza / Federica Fasano/ Jacob Gómez / Juana Varela / La Basal / Mar García / Sybaila Astrodanza

18.00 h > Sala Carme Teatre

Entrades

 CERTAMEN CIRCUITO BUCLES

DISSABTE 22 OCTUBRE

Trobada amb Programadors Nacionals

Festival Circuito Bucles & Misión Inversa

10.30 h > Museu Centre del Carme

Participa

Festival Circuito Bucles & Misión inversa

Experiència Coreogràfica

Dansant des de l’arrel

´DU@L´

Juan Carlos Avecilla

13.45 h > Plaça del Carme

Entrada lliure

Juan carlos Avecilla

Experiència Participativa amb la Dansa Butoh

La dansa de l’ànima

´TRAVELING´ (ESTRENA)

Elvi Minato

18.00 h > Museu Centre del Carme

Participa

Elvi Minato

Experiència Coreogràfica

La catarsi de la música techno

´HIGHER XTN´

Michelle Rizzo

19.00 h > Museu Centre del Carme

Entrada lliure

Michelle Rizzo

Música en Directe

Sonoritat i harmonia

Sunugal Family

20.00 h > Museu Centre del Carme

Entrada lliure

Sunugal Family

DIUMENGE 23 OCTUBRE

Experiència Performativa

El batec del cor

´HEARTBEAT´

Sandra Gómez

11.30 h > Museu Centre del Carme

Entrada lliure

Sandra Gómez

Dansa Performance

L’abraçada postcoital

´D’OS I PELL´ (ESTRENA)

Cristina Gómez

13.00 h > Museu Centre del Carme

Entra lliure

CRISTINA GÓMEZ

Performance sonora

Psicoacústica i moviment

´CUERPOS FLOTANTES´ (ESTRENA)

Jordi Wheeler

17.00 h > Museu Centre del Carme

Entrada lliure

Jordi Wheeler

Experiència Coreogràfica

La llibertat d’elecció

´ALIVE´

LaSala

18.00 h > Museu Centre del Carme

Entrada lliure

Lasala

Experiència Coreogràfica

Renàixer i ressorgir

´A MI MANERA 2.0´ (ESTRENA)

Estela Alonso

18.30 h > Museu Centre del Carme

Entrada lliure

Estela Alonso